A Linkedin a világ legnagyobb szakmai közösségi hálója több mint 90 millió felhasználóval. Mit tartogathat számunkra a Linkedin, amiért érdemes lenne nekünk is regisztrálni?
Egy kis ízelítő a Linkedin-hez fűződő sikersztorikból
![]() |
David T. Stevens egymás után két állást is talált a Linkedin segítségével. |
![]() |
James Filbird évi 5 millió dollárra növelte a cége bevételeit az oldal segítségével, ahonnan az ügyfeleinek 75%-át is szerzi. |
![]() |
Hervé Bloch napi 30 percet tölt az oldalon, amivel a munkája 30%-át sikerül megspórolnia. |
![]() |
John Klodnicki rendszeresen havi 3-5 komoly üzleti- vagy állásajánlatot kap az oldalon keresztül. Amikor az IBM is megkereste, elfogadta az ajánlatot és 2009 óta vezető beosztásban dolgozik a cégnél. |
10 ok a regisztrációra
- Profi online önéletrajz. A Linkedin-en összeállított profilod gyakorlatilag egy online önéletrajz, amit bárkivel megoszthatsz. Ha már van kész önéletrajzod, akkor néhány perc alatt átemelheted a Linkedin-es profilodba, de természetesen kis munkával kézzel is ki lehet tölteni.
- Találd meg álmaid állását. Rengeteg fejvadász vagy konkrét cég hirdet állást az oldalon keresztül, az álláskereső funkciónak pedig van egy csomó opciója van, amikkel a találati listát megfelelően le tudod szűkíteni.
- Jobban rád találhatnak a cégek. Mint említettem a profilod megoszthatod másokkal, de a cégek és fejvadászok is rádtalálhatnak. Ha a profilod 100%-osan ki van töltve, akkor rendszeresen számíthatsz álláslehetőségekre, de akár konkrét ajánlatokra is. És mindehhez se hátszél, se keresni sem kell (ahogy Hollywoodban mondják: ha kell valami, ne hívj minket, mi majd rád találunk).
- Tartsd a kapcsolatot korábbi kollégáiddal. Ahogy egy közöségi oldaltól várható, itt is felvehetsz másokat a kapcsolati hálódba. Az oldal profiljából adódóan leginkább jelenlegi vagy volt kollégák, de emellett üzleti partnerek, évfolyamtársak vagy akár barátok is számításba jöhetnek. Az oldal a Facebookhoz és más közösségi oldalhoz hasonlóan értesít az ismerőseiddel kapcsolatos hírekről, eseményekről.
- Olyan emberekkel léphetsz kapcsolatba, akikkel máskülönben nem lenne lehetőséged. Ismeretségbe léphetsz szaktekintélyekkel, potenciális ügyfelekkel, de akár követheted híres emberek híreit is.
- Információt cserélhetsz szakmabeliekkel. Az oldalon bárki létrehozhat csoportokat, ahol információt lehet cserélni és a csoporthoz kapcsolódó álláshirdetéseket lehet feltölteni. Természetesen lehetőség van (vagy inkább kötelezően ajánlott) meglévő csoportokhoz is csatlakozni.
- Követheted a számodra érdekes cégeket. Személyek mellett lehetőséged van cégeket is követni, így első kézből értesülhetsz állásajánlatokról, új termékekről és hírekről.
- Légy naprakész. Tudd, hogy mi történik a szakmádban és a kapcsolati hálódban: kit jelötek be az ismerőseid, milyen csoportokhoz csatlakoztak, milyen szakmai rendezvények lesznek a közeljövőben, milyen álláslehetőségek vannak, stb.
- Kérj szakmai segítséget másoktól vagy csillogtasd szakmai tudásod. Valamiben kikérnéd mások szakmai véleményét? Netán szeretsz segíteni másokon? Erre mind lehetőséged van az oldalon.
- Derítsd ki, hogy mások hogyan jutottak abba a pozícióba, ahova vágysz. Járj utána, hogy másoknak miben erőssebb a profiljuk és próbáld meg te is ezeket a technikákat alkalmazni (természetesen itt nem a copy&paste-re gondoltam). Ezen felül érdemes még megnézni, hogy milyen csoportokhoz csatlakoztak, hol dolgoztak korábban és milyen tanfolyamokat végeztek.
Remélem ez a kis bevezető meghozta a kedved, irány a Linkedin! Ha még kell további bíztatás, nézz el a Fejvadasz Blogra is. A következő bejegyzésben a regisztráció lépéseit nézzük át. Írj kommentet, ha van valamilyen kérdésed vagy észrevételed.