Az előző bejegyzésben szó volt arról, hogy miért érdemes regisztrálni a Linkedin közösségi oldalon, most egy videó segítségével nézzük végig az egyes lépéseket.
Remek angol nyelvlecke, még felirat is van hozzá.
Lássuk a regisztráció lépéseit
- Nyissuk meg a Linkedin kezdőlapját a böngészőben: www.linkedin.com.
- Töltsük ki a keresztnév, vezetéknév, email cím és jelszó mezőket majd kattintsunk a Join Now gombra.
- A következő lépésben kényelmesen importálhatjuk az email-es címlistánkat, ahonnan a Linkedin kiválasztja azokat a személyeket, akik már szintén regisztáltak az oldalon és felajánlja, hogy felvegyük őket a Linkedin-es kapcsolati hálónkba is.
- Eközben, ha jól adtuk meg az emailcímünket, érkezett egy email a postafiókunkba a Linkedin-től, amiben a megadott linkre kattintva megerősíthetjük az email címünket.
Az alapfunkciók bemutatása
Az oldalon természetesen még további adatok is megadhatóak, de mielőtt még tovább lépnénk, nézzük meg a videón az oldal alapfunkcióit egy már létező profil segítségével.
A Facebookhoz és iwiwhez hasonlóan a személyes kezdőlap egy rövid összefoglalót nyújt arról, hogy mi történik a kapcsolati hálónkban: ki frissítette a profilját, ki adott vagy kapott ajánlást, ki csatlakozott valamilyen csoporthoz, ki vesz részt valamilyen rendezvényen. Ezen felül láthatjuk ha a kapcsolati hálónkban valaki lájkolt valamit (van erre magyarosabb kifejezés?).
Az Inbox nem meglepő módon üzeneteket és visszaigazolásra váró bejelöléseket tartalmaz.
A személyes kezdőlap alján található Just Joined Linkedin rész segítségével egyszerűen megtalálhatjuk évfolyamtársainkat valamint korábbi és jelenlegi munkatársainkat.
A Linkedin további funkcióit az oldal tetején található menükkel lehet elérni, ezekről egy későbbi bejegyzésben lesz szó.
Írj bátran ha kérdésed van, vagy segítségre van szükséged a regisztrációval kapcsolatban!